fbpx

O StrongFirst

StrongFirst jest systemem treningowym, stworzonym przez Pavla Tsatsouline’a – byłego instruktora rosyjskich służb specjalnych.

W latach 90 Tsatsouline wyemigrował do USA, gdzie rozpoczął prowadzenie zajęć i szkoleń poświęconych różnym aspektom treningu siłowego – w tym także z odważnikami kulowymi kettlebell. W 1998 Pavel zaczyna prowadzić szkolenia z opracowanej przez siebie metody HardStyle. Początkowo system otrzymuje nazwę RKC (Russian Kettlebell Challenge).

Metoda treningowa opracowana przez Tsatsouline’a okazują się prawdziwą rewolucją w treningu siłowym. Ze względu na prostotę i jednocześnie szybkie i wymierne efekty RKC zyskuje ogromną popularność, najpierw w USA a niedługo potem na całym świecie.

W 2012 Pavel wraz z kadrą instruktorów RKC zaczyna nowy projekt, nazywając go StrongFirst.

kettlebell gdańsk, centrum kettlebell gdańsk, trójmiasto, trening siłowy, strongfirst

StrongFirst – czyli siła przede wszystkim.

Założeniem programu strongfirst jest to, że siła jest podstawową cechą motoryczną człowieka. Jest podstawą do rozwoju innych cech, takich jak szybkość, moc, wytrzymałość, mobilność etc. StrongFirst jest szkołą siły, naucza zwykłych ludzi jak wspiąć się na wyżyny swoich możliwości sportowych, szybko i bezpiecznie, bez zaniedbywania obowiązków życia codziennego.

W systemie StrongFirst siłę buduje się przy użyciu podstawowych narzędzi – treningu z odważnikami kettlebells, treningu ze sztangą oraz treningu z masą własnego ciała. Stosując przy tym wszystkim jedną podstawową zasadę – Jakość przed ilością.

W treningu StrongFirst najważniejsza jest jakość ruchu i bezpieczeństwo treningu. To właśnie dzięki temu założeniu możliwe jest szybkie i bezpieczne osiąganie założonych celów.

Dziś StrongFirst jest organizacją dostarczającą najwyższej jakości szkolenia z zakresu budowania siły i wytrzymałości na całym świecie. Zrzesza najlepszych trenerów metody HardStyle na świecie. Każde szkolenie StrongFirst kończy się egzaminem sprawdzającym nie tylko siłę i wytrzymałość kandydata na instruktora, ale także jego umiejętności trenerskie i nauczycielskie.

O jakości i elitarności szkoleń świadczy fakt, że rzeszy kandydatów nie udaje się zdać egzaminu, oraz to, że uprawnienia instruktorskie są ważne dwa lata. Po tym czasie należy ponownie podejść do egzaminu. Ma to na celu utrzymanie stałej, wysokiej jakości zajęć, treningów i szkoleń prowadzonych przez instruktorów StrongFirst.

strongfirst centrum kettlebell trojmiasto gdańsk kettlebell, trening siłowy

Paweł Grobelny - SFG1 • trener personalny